Domino
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nelamuriere

2 participanți

In jos

Nelamuriere Empty Nelamuriere

Mesaj  byboy Mier Dec 12, 2007 9:19 pm

Nushtiu daca postez bine sau nu dar nam stiut altundeva unde sa postez ...e problema dintre meciul byboy si cojoxxl

reiaua din citatul din regulament :

" 3.2. Intarzieri
* Daca un jucator nu isi disputa toate jocurile pana la data limita a fiecarei faze este automat descalificat."

Regulamentul este pentru toti ori care il incalca si nu conteaza functia

Astazi am vb cu o pers din consiliu si mia cerut parerea (chiar am apreciat aspectul foarte mult)

Iam raspuns intradevar am gresit dar si adversarul meu a gresit

Solutionare problemei ar fi fost corect ca ambi jucatori sa fie descalificati si nu ca consider eu asta ci pentru ca asa scrie in regulament (spun asta pentru ca si eu am fost organizator si trebuia sa urmaresc foarte bine regulamentul )

NAm nimic cu jucatorul cojoxxl chiar ma intelg bine cu el si nam nimic personal cu el ..am doar cu nedreptatea care sa produs in grupa mea(sa nu se inteleaga prost)

Multumesc
byboy
byboy
Master Sergeant
Master Sergeant

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Location : Sibiu
Age : 21
Data de inscriere : 25/11/2007

Sus In jos

Nelamuriere Empty Re: Nelamuriere

Mesaj  OchiReci Joi Dec 13, 2007 2:45 pm



Articolul 3. Disponibilitate, Intarzieri si Abandonuri


3.1. Disponibilitate
* Jucatorii au obligatia de a anunta minimum doua zile disponibile de joc in max 2 zile de la afisarea grupelor.
* Ora limita de disputare este 21.00 din ultima zi a respectivei faze [ Daca un meci ramane nedisputat se termina 0-0 cand nu se poate stabili care jucator a fost mai activ sau 5 - 0 cand se poate stabili care jucator a fost mai activ. Decizia se ia in functie de activitatea pe forum si pe joc a jucatorilor. ]


Regulmentul e mult mai complet fata de prima editie care a fost organizata de marcus_blue & prichindelul sau de editia 2 organizata de tine si ciprian. Limitele pentru descalificare sunt doar pentru primele 4 zile si pentru disponibilitate. Cum nimeni nu poate sta numai pe joc e de inteles ca unele meciuri nu se vor putea juca din diverse motive [ disponibilitati diferite, un jucator care dispare din joc pentru o perioada si tot asa ] iar acestea vor fi hotarate de Consiliul.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Nelamuriere Empty Re: Nelamuriere

Mesaj  byboy Joi Dec 13, 2007 7:34 pm

oke am inteles ...e normal sa fie mai complex pentru ca turneul avanseaza si e si normal


3.1. Disponibilitate
* Jucatorii au obligatia de a anunta minimum doua zile disponibile de joc in max 2 zile de la afisarea grupelor.

Amandoi am postat cel putin 2 zile de disponibilitate


3.1. Disponibilitate
* Jucatorii au obligatia de a anunta minimum doua zile disponibile de joc in max 2 zile de la afisarea grupelor.


Nici un jucator nu a fost prezent la data limita ora limita


Iar asta tot din noul regulament am luato

" 3.2. Intarzieri
* Daca un jucator nu isi disputa toate jocurile pana la data limita a fiecarei faze este automat descalificat."


Multumesc Neutral
byboy
byboy
Master Sergeant
Master Sergeant

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Location : Sibiu
Age : 21
Data de inscriere : 25/11/2007

Sus In jos

Nelamuriere Empty Re: Nelamuriere

Mesaj  OchiReci Vin Dec 14, 2007 8:55 am

byboy a scris:oke am inteles ...e normal sa fie mai complex pentru ca turneul avanseaza si e si normal


3.1. Disponibilitate
* Jucatorii au obligatia de a anunta minimum doua zile disponibile de joc in max 2 zile de la afisarea grupelor.

Amandoi am postat cel putin 2 zile de disponibilitate


3.1. Disponibilitate
* Jucatorii au obligatia de a anunta minimum doua zile disponibile de joc in max 2 zile de la afisarea grupelor.


Nici un jucator nu a fost prezent la data limita ora limita


Iar asta tot din noul regulament am luato

" 3.2. Intarzieri
* Daca un jucator nu isi disputa toate jocurile pana la data limita a fiecarei faze este automat descalificat."


Multumesc Neutral

Vezi ca ai gresit un quote, iar la al treilea quote se incadreaza nejucarea a unui meci in primele 2 zile sau nejucarea a 3 meciuri in primele 4, nicidecum nejucarea unui meci pana la termenul limita.

Si ca o completare ...e al 9`a turneu care`l organizez si mereu meciurile care nu au fost jucate pana la data limita au fost decise de Consiliu, astfel sincer nu prea inteleg rostul acestui intreg protest inutil, insa ma simt obligat sa`ti raspund.

Sper ca ti`ai gasit raspunsurile. Mersi.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Nelamuriere Empty Re: Nelamuriere

Mesaj  byboy Vin Dec 14, 2007 8:26 pm

oke
Sincer nam prea inteles ...scuze ca te strezez cu chesti deastea minore stiu ca ai multa treaba si asa ...lasa poate o sa vb prv si imi explici mai bine
Multa bafta si poti sal stergi topicu asta
Multumesc
byboy
byboy
Master Sergeant
Master Sergeant

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 37
Location : Sibiu
Age : 21
Data de inscriere : 25/11/2007

Sus In jos

Nelamuriere Empty Re: Nelamuriere

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum