Domino
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Punctele Pentru Turneu!

+2
Uzzy2peu
OchiReci
6 participanți

In jos

Vot !

Punctele Pentru Turneu! I_vote_lcap36%Punctele Pentru Turneu! I_vote_rcap 36% 
[ 8 ]
Punctele Pentru Turneu! I_vote_lcap59%Punctele Pentru Turneu! I_vote_rcap 59% 
[ 13 ]
Punctele Pentru Turneu! I_vote_lcap5%Punctele Pentru Turneu! I_vote_rcap 5% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 22
 
 

Punctele Pentru Turneu! Empty Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Vin Noi 23, 2007 9:47 am

_kristina_ a scris:Buna
Ideea cu forumul paralel nu este prea buna dintr-un aspect.Punctele se atribuie si pe baza activitatii pe forumul neogen.Ar trebui pastrata aceiasi activitate pe forumul neogen paralel cu forumul nou ceea ce este foarte greu.Al doilea motiv este ca NU este permisa postare linkurilor spre alt forum,toate mesajele de acest gen sunt sterse iar nickurile banate.
Imi pare rau dar asta este politica neogen

_kristina_ a scris:Buna
Observ ca ai mutat turneul pe acel forum.Asta nu e un lucru bun.Punctele nu vor mai fi acordate iar turneul va fi incredintat altcuiva.Te rog sa revi la forumul neogen altfel turneul nu va mai fi recunoscut de catre neogen.
Multumesc

Dupa cum vedeti nu ne este permis de admin sa stam aici, trebuie sa ne intoarcem pe domino sau turneul nu va fi recunoscut iar punctele nu vor mai fi oferite, pe langa faptul ca turneul va fi incredintat altcuiva.

Am dechis acest topic pentru a vedea ce credeti voi. Toate celalte turnee [ chiar si wist unde _kristina_ si joaca ] au forumuri externe pe myforum si pe aceast forum, acolo punctele se acorda in continuare fara probleme chiar daca ei organizeaza turneul in afara forumului intern.

Din cate vad nu prea se doreste cu adevarat un turneu, tot ce vor ei e sa fie cat mai multe posturi pe forumul intern de parca i-ar ajuta [ probabil ca ii ajuta prin click la sponsori, bannere si tot asa. ]. Sincer va spun ca orice ve-ti decide imi va fi foarte greu sa ma intorc pe forumul neogen, iar faptul ca am muncit 8 luni la organizarea turneului si ca ei se comporta de parca turneul n-ar exista ma fac sa-mi agrumentez decizia.


VOTATI [ dupa ce ati citit ]

OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  Uzzy2peu Vin Noi 23, 2007 2:21 pm

ramanem aici mah ...mare kkt cateva pct mare pierdere...si aia cu o sa dea turneu altcuiva pai nu prea are cui ca din cate am vazut eu cand vine perioada de inscriere/reinscriere sunt cam aceeasi de luna trecuta si celalalte luni...yo sper ca ramanem aici, bafta
Uzzy2peu
Uzzy2peu
Winner T6 [1]
Winner T6 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 188
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Age : 19
Data de inscriere : 21/11/2007

http://s7.bitefight.ro/c.php?uid=38702

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Vin Noi 23, 2007 2:51 pm

Uzzy2peu a scris:ramanem aici mah ...mare kkt cateva pct mare pierdere...si aia cu o sa dea turneu altcuiva pai nu prea are cui ca din cate am vazut eu cand vine perioada de inscriere/reinscriere sunt cam aceeasi de luna trecuta si celalalte luni...yo sper ca ramanem aici, bafta

Eu deja m-am decis, organizez turneul aici in continuare, singurul lucru pe care il pot oferi sunt ranguri speciale pe acest site si o sa mai vad eu. Cred ca o sa fac ca la table ...al 4`lea membru in consiliul director care va fi castigatorul ultimei editii. [ pentru a oferi totusi ceva mai bun ]. Din cate vad cu kristina nu am sa ma inteleg oricum, astfel am sa incerc sa vorbesc cu mariana sau cu alt admin neogen sa vad daca se poate rezolva pana la urma cu punctele, daca nu asta e, noi sa fim sanatosi Razz


--------------------------------------------------------------------------------------------------

kristina a scris:Se pare ca nu intelegi aspectul,e treaba ta.Eu nu joc nicaieri daca te uiti mai atent,ma ocup doar de distribuirea punctelor si de forum.Nu te-a obligat nimeni sa te ocupi de turneu,tu ai vrut,iar daca nu o mai poti face ca pana acum nu e problema,se va ocupa altcineva.
Multumesc

OchiReci a scris:Se pare ca nu ne intelegem deloc, asta e, eu vreau sa organizez un turneu decent si corect, iar tu te gandesti numai la benficile pe care le primesti pentru activitatea in joc si pe forum.
Cum au reusit cei de la wist si restu ligilor sa organizeze turneul pe un forum extern si sa primeasca si punctele , sper ca vom reusi si noi [ daca e o diferenta as dori sa mi-o precizezi ] iar daca nu , nu ai decat sunt destui doritori cred care vor dori sa organizeze un turneu insa acum va depinde cine se va mai inscrie [ eu voi continua cu al meu pe forumul meu ]

De cate ori te-am rugat ceva referitor la turneu nici nu te-ai sinchisit sa`mi raspunzi, iar acum imi dai ultimatum ca sa nu fac ceva bun ci sa ma complac in mocirla ca e mai bine si mai profitabil pentru tine.

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, oricum am sa incerc sa vorbesc cu cei care se ocupa de wist, sa vad ei cum au reusit si dupa aia sa vorbesc cu mariana si cu restu de la neogen sa vad daca am sa obtin ceva.

Bafta.

_Kristina_ a scris:Multa bafta
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Vin Noi 23, 2007 4:14 pm


Am luat legatura cu [Mariana].


Mariana a scris:Salut!

Te sfatuiesc sa incerci sa rezolvi problema cu _kristina_ pe cale amiabila, sa ajungeti la un consens.Din cate imi dau seama exista probleme serioase intre voi doi.
Apoi trebuie sa intelegi ca daca deja exista un turneu la jocul domino, trebuie foarte bine gandit un al doilea turneu.Si asta deoarece nu vreau sa fie probleme intre organizatorii de liga.
Sper sa intelegi ce am scris, si astept mail cu o eventuala intelegere intre voi doi.

O zi buna!

Mariana.

OchiReci a scris:Pai turneul exista si il organizez eu de 8 luni de zile, iar acum am decis cu toti sa`l organizam pe un forum extern.

https://domino.darkbb.com/index.htm

Avem turneu T6 [ simplu ] T4 [ dublu - e in prima luna ] si ne pregatim sa incepem si o liga domino.

Acum kristina nu vrea sa ma inteleaga deloc si doreste sa faca un alt turneu cu un alt organizator. Turneul exista si a fost 8 editii din 10 organizat de mine, insa probabil ea va face altu doar pentru ca nu doreste sa ne lase pe forumul extern.

Eu am imagini pentru grupe, statistici, clasamente si multe altele create lunar pentru fiecare turneu.

Kristina mia spus deja ca imi ureaza multa bafta cu turneul meu si atat, ea e decisa sa inceapa altul, iar in clipa in care vor fi doua nu stiu ce va iesi, al meu e vechi plus ca majoritatea ma cunosc si in plus multi deja si-au dat acordul sa joace pe forumul extern chiar daca nu vom primi puncte.
Ar fi urat ca toata munca mea in 8 luni de zile sa fie stearsa cu buretele pentru o mica neintelegere, insa cam asta pare ca se intampla.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  Bogdanovix Vin Noi 23, 2007 4:22 pm

Nu am jucat niciodată pentru puncte şi nu intenţionez să încep acum. Ochireci face fără indoială o treaba mult mai bună decat ar face alţii. Intenţionez sa continui sa joc in acest turneu indiferent de premiul pe care il voi primi in cazul in care voi câştiga.

Bogdanovix
Sergeant Major
Sergeant Major

masculin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 35
Location : Iasi
Age : 18
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  sonnia015 Vin Noi 23, 2007 5:39 pm

si eu sunt de parere ca ar trebui sa ramanem aici. e mult mai important sa avem un turneu civilizat, decat niste puncte in plus.

sonnia015
Private First Class
Private First Class

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 22/11/2007

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Sam Noi 24, 2007 8:19 am

Cred ca am ajuns la un consens dupa ce am vorbit cu Mariana. Astfel acum astept sa vad daca se va materializa sau o vom lua de la capat. Ea nu isi doreste 2 turnee in acelasi timp si nici certuri in interior astfel ca mi-a sugerat sa consult opinia jucatorilor pe forumul doizece. Decizia probabil va fi doar despre locul in care se va desfasura turneul [ ori aici ori acolo ] iar eu si kristina ar trebui sa ne conformam deciziei majoritati [ daca se va decide sa jucam acolo, eu asta voi face...iar daca se va decide sa jucam aici _kristina_ va trebui sa se conformeze si sa ne acorde in continuare punctele.

Pana in clipa de fata aceast consens este in stare de verificare si aprobare, iar mai apoi odata pus la punct probabil va aparea pe forumul intern ca chestionar deschis.

Sper ca nu se va schimba nimic din ceea ce am stabilit in principiu si ca vom avea posibilitatea ca grup unitar sa ne decidem singuri locul si modul de organizare si desfasurare.

Va multumesc si am sa va tin la curent cu noile informatii, de indata ce le primesc.



Mariana a scris:Vad ca in felul acesta nu ajungeti nicaieri.Va propun altceva:faceti un poll pe forumul 210 si lasati jucatorii sa decida.

O zi buna!

Mariana.

OchiReci a scris:I-am mai trimis Kristinei un mesaj de reconciliere iar poll-ul il am deja de 1 zi pe forumul extern, unde sunt deja 25 de jucatori.

Are doua optiuni:
1. sa revenim pe forumul doizece si sa ne primim punctele [ castigatori ]
2. sa jucam in continuare pe forumul extern fara sa primim puncte.

Daca as adauga ca ni se dau punctele si il las pe ei sa aleaga unde sa se desfasoare ar fi altceva [ este si un asemenea poll care este la 0 in favoarea noului forum, insa in condiitile actuale nu mai este valabil ].

Eu personal sunt convins ca majoritatea daca ar avea de ales ar alege forumul extern si nu cred ca ma insel.

Mariana a scris:Eu ziceam un poll pe forum la doizece, nu pe forumul extern.

OchiReci a scris:Buna

Pot face si poll pe forumul doizece, mai degraba zis un vot deschis, pentru ca sa voteze doar cei care au treaba cu turneul [ 100 persoane care apar in clasamentele celor 10 editii din care e posibil sa voteze 30-40 ].

Insa conteaza formularea chestionarului si optiunile din el. Daca nu ar fi restrictia cu punctele care trage cat de cat balanta intr-o parte atunci ar putea iesi un vot corect.

Astfel pot specifica urmatoarele : Turneul va continua iar punctele vor fi atribuite indiferent de ce decizie ve-ti lua. Dumneavoastra aveti de ales intre cele 2 variante de desfasurare a turneului, in speta intre desfasurarea lui pe forumul intern 210 sau desfasurarea lui pe forumul extern.

Daca majoritatea vor alege forumul 210 ma voi conforma deciziei lor si voi continua pe 210, insa daca majoritatea va alege forumul extern sper ca kristina va acorda punctele in continuare iar turneul isi va reveni la normal.

Imi pare rau ca sa ajuns la acesta cearta mai ales ca cu kristina aveam in proiect de 2 luni organizarea unei ligi de domino, iar acum dupa ce am definitivez-o si cand a ramas doar sa vad cine va participa nu am siguranta ca jucatori vor primi macar un punct pentru efortul lor.

Spune-mi te rog daca modelul de chestionar care l-am prezentat mai sus este corect, ca sa stiu daca sa-l postez sau nu.

Multumesc

Discutia cu Kristina sa terminat undeva in punctul asta [ de la care nu a mai raspuns, insa mai pastrez sperante ]. Suntem oameni pana cand stiinta va dovedi ca suntem altceva, astfel inca mai cred ca pana la urma putem sa o scoate-m la capat.

OchiReci a scris:
Marian ma sfatuit sa incerc sa ma inteleg cu tine si a precizat urmatoarele :

"
Mariana a scris:Te sfatuiesc sa incerci sa rezolvi problema cu _kristina_ pe cale amiabila, sa ajungeti la un consens.Din cate imi dau seama exista probleme serioase intre voi doi.
Apoi trebuie sa intelegi ca daca deja exista un turneu la jocul domino, trebuie foarte bine gandit un al doilea turneu.Si asta deoarece nu vreau sa fie probleme intre organizatorii de liga.
Sper sa intelegi ce am scris, si astept mail cu o eventuala intelegere intre voi doi."

--------------------------------------------

Turneul existent e cel de pe forumul extern, ti-am mai spus odata poti intra acolo iti dau admin peste forum si poti vedea tot ce se petrece.
Dupa t6 si t4 am inceput acolo si probabil va incepe de luna viitoare sau din ianuarie liga de domino. Jucatori au inceput deja sa voteze ce doresc [ ori turneu, ori liga ori ambele ].

Pe forumul intern puteam face anumite discuti despre diferite teme sau puteam pur si simplu ajunge la o intelegere ca sa fie cat de cat folosit, insa nu am cum sa`l ordonez si sa am grija de turneu pe el, imi e mult mai usor pe forumul extern.

Astept raspuns. Multumesc.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Sam Noi 24, 2007 10:35 pm

Imi cer scuze oficial in fata tuturor jucatorilor pentru ca din pacate nu pot sa va mai ofer noutati legate de problema noastra.

Se pare ca cei de la neogen nu lucreaza sambata si e foarte putin probabil ca sa obtin un raspuns maine, deci vor mai trece cel putin 2 zile pana cand problema turneului de domino va fi luata in considerare.

Am stat azi toata ziua on`line , intentionez sa stau si maine insa sunt putine sanse sa obtin un raspuns in aceste zile, astfel in cer scuze pentru ca luni am un program foarte incarcat si e posibil ca urmatoarele updat-uri sa fie postate marti, chia voi primi reply la mesajele mele inainte de acea zi.

Va multumesc.
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  OchiReci Lun Noi 26, 2007 2:40 pm


Un ultim update cred si asta extrem de trist, chiar daca era foarte probabil ca situatia sa se incheie favorabil cu un compromis astezi lucrurile au luat o alta turnura. _Kristina_ nu sa sinchisit sa mai raspunda in timp ce Mariana nu mai e dispusa sa ofere posibilitatea de a alege jucatorilor ci vrea pe forumul 210.

Mariana a scris:
Salut!

Am discutat in delung problema aceasta cu colegii mei, si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa se faca turneul la noi pe forum. Sper ca nu veti mai ajunge la acest conflict si cu alti useri.


Multumesc pentru intelegere.

Mariana.

OchiReci a scris:Pacat, sincer nu ma asteptam la un raspuns atat de direct ci la o acceptare a consultari deciziei jucatorilor prin vot deschis. Am propus un compromis am lasat de la mine, am incercat sa vorbesc cu Kristina diplomatic insa din pacate mai mult nu pot face. Jucatori din turneu sunt ca o mare familie, multi dintre ei jucand la majoritatea turneelor si tiinand cont ca turneul e pentru ei si pentru promovarea 210 nu e nici diplomatic nici normal ca decizi referitoare la ce e mai bine pentru ei sa fie luate in spatele usilor inchise fara ca ei sa aiba puterea de a asi exprima opinia si fara a avea macar un reprezentant la discuti.

Iti multumesc oricum, speram la mai mult insa sincer nu ma asteptam la nimic.

O zi buna


Ultima editare efectuata de catre in Mar Noi 27, 2007 9:26 am, editata de 1 ori
OchiReci
OchiReci
Domino Warlord
Domino Warlord

masculin
Numarul mesajelor : 920
Varsta : 38
Location : Suceava
Data de inscriere : 17/11/2007

http://profil.neogen.ro/ochireci

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  Uzzy2peu Lun Noi 26, 2007 7:37 pm

Foarte urat din partea lor... n-au decat sa isi faca ei ce turneu vor acolo noi ramanem aici ... sper Very Happy
Uzzy2peu
Uzzy2peu
Winner T6 [1]
Winner T6 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 188
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Age : 19
Data de inscriere : 21/11/2007

http://s7.bitefight.ro/c.php?uid=38702

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  adijrz Sam Dec 01, 2007 12:48 pm

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa ramanem aici.
Cu respect Adijrz
adijrz
adijrz
Winner T6 [1]
Winner T6 [1]

masculin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 45
Location : Reghin
Age : 29
Data de inscriere : 22/11/2007

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  pinochio678 Lun Dec 17, 2007 2:53 pm

Sint de aceiasi parere, sa raminrm aici:
pinochio678
pinochio678
General
General

Numarul mesajelor : 148
Data de inscriere : 21/11/2007

Sus In jos

Punctele Pentru Turneu! Empty Re: Punctele Pentru Turneu!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum